586

Richtprijs € 3000-4000

Palissanderhouten Zaanse klok. De klok is bekroond met een verfijnd uitgewerkte atlas met op de rug een blauwe globe. Op de kap vergulde timpaanplaten met figuren rond een wereldbol. Op de hoeken getorste zuilen. Peervormig gewicht. Gesigneerd Jan Koogies fecit, Wormerveer. Koogies was lid van de Wormerveerse klokkenmakersfamilie Koogies (ook Coogies) die ook planetaria vervaardigden. Zaanstreek, ca. 1700. H. 78 cm.

  • http://www.zeeuwsveilinghuis.eu/detail_catalogus.php?kavel=586

info@zeeuwsveilinghuis.nl

Taxaties uitsluitend op afspraak.